e-posta

trendpinari@gmail.com

17 Eylül 2010 Cuma

Koltuklarınızda Tasarımcı Eli Değmiş Yastıklar..

Yastıklar, kırlentler, klasik mobilyalara klasik aksesuarlardı bir zamanlar.. Döşemenin renginde ve aynı kumaştandı genelde.. Tabii artık devir değişti nerde o eski kırlentler :)) Tasarımcı eli değmeyen kırlentler out :)) (Bu arada benden yaşça bayağı büyük bir hocamın kırlent'in anlamını bilmemesi beni çok şaşırtmıştı.. O yüzden ben yine de yazayım: koltuklarımızın ve yatak örtülerimizin üzerindeki genelde süs olarak kullanılan yalnız koltuklarda bel rahatlığı fonksyonu da olan küçük yastıklar) Şimdi moda, koltuklardan bağımsız desen ve renkte bir kaç çeşit yastıkla kombinler yapmak.. Aşağıda bazıları benim gerçekten çok hoşuma giden, bazılarıysa tasarım olmaktan çok uzak, sıkıcı bulduğum fakat belki sizin hoşunuza gider diye paylaştığım ünlü tasarımcıların hazırladığı bir yastık (kırlent) koleksiyonu var..

Haydi başlayalım!

Vivienne Westwood
Çılgın tasarımlarını çılgın sunumlarla bizlere tanıtan ünlü modacımız yastıklarıyla da farkını ortaya koyuyor.. Tasarım  adı nedense değişimi, farklılığı çağrıştırıyor bana ve Vivienne Westwood tasarımı yastıklar gerçekten farkını belli edip, dikkatleri üzerinde topluyor.. Benim favorim bu koleksiyon.. Düşünsenize en ağır misafirlerinizin Mouth'la haşır neşir olduklarını :))

Mouth by Vivienne WestwoodWestwood by Vivienne WestwoodScribble Orb by Vivienne WestwoodVW Flag Cushion by Vivienne WestwoodOrb by Vivienne Westwood

Paul Smith
Tasarımcı üç klasik, üç de modern yastık tasarlamış ama onu çizginin dışına çıkartıp farklılaştıran Disney ile yaptığı iş birliği olmuş..


Birdie Blossom by Paul SmithDahlia Red by Paul SmithDahlia Yellow by Paul Smith
Folded Polka Dot Black by Paul SmithFolded Polka Dot Pink by Paul SmithPainter's Smock by Paul SmithMickey Bloomsbury by Paul Smith & DisneyMickey Victorian Scroll by Paul Smith & DisneyMinnie Bloomsbury by Paul Smith & DisneyMinnie Victorian Scroll by Paul Smith & Disney
Tara Bernerd
Tasarımcımız bir zamanların efsane gözlüğüyle ülkesinin bayrağını harmanlayarak çok farklı yastıklar tasarlamış. Küçük bir ayrıntı: Miss Shady Gold'a dikkat ;)


Miss Shady Blue by Tara BernerdMiss Shady Chocolate by Tara BernerdMiss Shady Pink by Tara BernerdMiss Shady White by Tara BernerdMiss Shady Gold by Tara BernerdUnion Cushion by Tara Bernerd
Alice Temperley
Kırmızı ağırlıklı koleksiyonunda tasarımcımız yılların eskitemediği leopar desenini de kırmızı ve pembeyle yorumlayarak bizi şaşırtmaya devam ediyor..


Leopard Cushion by Alice TemperleyFlorentine by Alice TemperleyPeony Cushion by Alice Temperley
Edward Barber & Jay Osgerby

Bal peteğinden esinlenip önce sarı yastığı tasarlayan tasarımcılar daha sonra onu taş rengiyle yorumlayarak modern mobilyalar için sade ama renk tonlamasıyla etkili bir koleksiyon hazırlamışlar..


Cell Neutral by Edward Barber & Jay OsgerbyCell Neutral by Edward Barber & Jay Osgerby
Tara Bernerd

Tasarımcı kadife kumaşı tercih ettiği koleksiyonunda objelere deri ve zımbalarla hayat vermiş, hem klasik hem de modern mobilyalarla kullanılabilecek aykırı bir koleksiyona imza atmış.. Mor ve yeşil kadifeyle daha güzel değil mi?


Dagger Cushion by Tara BernerdDagger & Heart Cushion by Tara Bernerd
Suzanne Sharp

Bizi çok şaşırtmayan, hatta birisi söylemese tasarım olduğunu bile anlayamayacağımız bir koleksiyon Suzanna Sharp'ın koleksiyonu.. Fakat doğru renk ve mobilyalarla kullanıldığında uyumlu, gözü yormayan tasarımlar.. Canlı renklere yer verilmediği için de çabuk sıkılabilirsiniz, uyarayım.. İlle de markanın yaratıcısı ve sahiplerinden biri Suzanne Sharp derseniz, Home Sweet Home derim..


Chiesa Yellow Cushion by Suzanne SharpKey Turquoise Cushion by Suzanne SharpPonti Blue Cushion by Suzanne SharpPonti Grey Cushion by Suzanne SharpPonti Metallic Cushion by Suzanne SharpPonti Yellow Cushion by Suzanne SharpSellarsbrook Cushion by Suzanne SharpHome Sweet Home Cushion by Suzanne Sharp
Sam Taylor-Wood

Tablo gibi bir yastık..Kim bir sanat eserini yastıklarıyla buluşturmak istemez ki..


Heathcliffe by Sam Taylor-Wood
Lucinda Chambers

Bence tasarımcı kesinlikle Derya Baykal'dan esinlenmiş :))


Jubile Cushion by Lucinda Chambers


Beğenenler ve bu yastıklardan birine ya da birkaçına sahip olmak isteyenler için web adresi:

Ayrıca dediğim gibi seçtiğiniz yastıkları halılar ve duvar kağıtlarıyla kombinleyebilir,(yastıklarla aynı desenlerde duvar kağıtları ve halılar da var çünkü) ya da mevcutlarınıza bu tasarım yastıklarla renk katıp evinizde farklı mekanlar yaratabilirsiniz..

Hiç yorum yok: