e-posta

trendpinari@gmail.com

29 Mart 2011 Salı

Make-up Bag Detox!

Merhaba,

Uzun engelli günlerin ardından, yeniden bir şeyler paylaşabilmek çok güzel..

Okuduğum bir kitabın etkisinde kalıp, tüm yaşam gereksinimlerimi yeniden düzenlemeye başladım.. Önce çekmecelerimi boşalttım fazlalıkları attım, ya da ihtiyacı olanlara verdim, kalanlrı düzenledim ve yeniliklere yer açtım.. Şimdi sıra makyaj malzemelerime geldi..
Öncelikle sadece bir tane makyaj çantanız varsa hemen daha büyük bir tane daha alın.. (M.A.C.'in WonderWoman koleksiyonundaki makyaj çantaları benim çok hoşuma gitti.) Bugüne kadar kullandıklarımızı bu yazın makyaj trendlerine uymak adına bir süreliğine rafa kaldıracağız.. Bu yaz fazlasıyla renkli geçecek.. Önceden kullanmak isteyip de cesaret edemediğiniz canlı renkleri bu yaz hiç çekinmeden kullanabileceksiniz..

1. Adım: Nemlendirme ve Koruma

Makyaj öncesi ya da hiç makyaj yapmayacaksanız bile mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın.. Artık güneş yüzünü göstermeye başladığı için, üzerine mutlaka güneş koruyucu sürün.. Güneş koruyuculu nemlendiriciler de kullanabilirsiniz tabii.. Önemli iki nokta:

a) Güneş koruyucusunu güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve erken cilt yaşlanmasıyla karşı karşıya kalmamak için balkona bile çıkarken ihmal etmeyin..

b) Fotoğraf çekinecekseniz güneş koruyucusunu unutmanız gerek çünkü flaşla birleşince fotoğrafta yüzünüzde beyaz lekeler oluşturuyor.. Ünlü yıldızlar bile bu tuzağa sık sık düşüyorlar malesef..

2. Adım: Fondoten+Pudra veya Mucize Bazlar

Cildi pürüzsüzleştirmek, renk farklılıklarını yok etmek için kullandığımız fondotenleri ben yazın pek önermiyorum. Tabii fondoten yoksa pudra da yok! Güzel görünüm için ihtiyacımız olan bu ürünler yazın cildi daha fazla yoruyor ve nefes almasını engelliyor..

Sizleri bu yüzden iki mucize ürünle tanıştırmak istiyorum..

a) Estee Lauder Idealist SerumGözenek görünümünü azaltıyor, gözenekleri sıkılaştırmakla kalmıyor, ciltte siyah nokta barınmasına izin vermiyor.. Sabah ve akşam nemlendiriciden önce 3-4 pompa kullanın ve farkı görün..

b) Smashbox Photo FinishYağsız silikon bazlı bu makyaj bazı fondoten kadar etkili, üzerine tercihe göre terracota geçebilirsiniz..

3.Adım: Gözler

Gözlerde bu yaz renklilik ve parıltı söz konusu;

- Parlak ve rengarenk farları aplikatörün ucuyla, kalem gibi uygulayın.
- Gece makyajınızın daha belirgin olması için metalik gri farla birlikte renkli metalik farlarınızı gölgelendirin.
- Siyah ve kahve rimeller out hanımlar, klasikçiyseniz nürdüm ve saksı deneyin.. Yeniliklere açıksanız sizin için sarılar, yeşiller, kırmızılar, turuncular ve maviler de mevcut.. Ayrıca çok volume veren koyu renkli maskaralardan da kaçının ki renkli ve parlak farlarınız gölgede kalmasın.- Aydınlatıcıları da gözlerinizin çevresinde mor halkalar varsa kullanın, böyle bir durumda da transparan olanları tercih edin.. Tek geçtiğim ve şu anda "en iyi kapatıcı" tahtını kimselere kaptırmayan concealer; YSL Touche Eclat!4.Adım: Renklendirme

Çok bronzlaşmadan önce şeftali ve pembe tonlarını bu yazki renkli makyajınız için tercih edin. Bronzlaştığınızda ise terracotalara geçiş yapın.. Benim favori allığım GlöMinerals duo, terracotam ise Guerlain..5. Adım: DudaklarNeon Neon Neon! Fuşya, Mercan! Bütün yazı sadece bu iki rengi kullanarak geçirebilirsiniz.. Detaylar burada!

6.Adım: Kaşlar

Böyle doğal ve bol renkli makyaja kaş kalemi olmaz. Onları da bir süreliğine rafa kaldırıyoruz.

7.Adım: TırnaklarOjeler hem neon hem de pastel renklerde.. Chanel ve Essie'den nude tonlarını Pastel ve Flormar'dan da neonları kaptım! Bir de matlaştırıcılardan almayı unutmayın; zira bu yazın diğer bir oje trendi de mat ojeler!Ben yaz makyajına hazırım, ya siz?
Uzun lafın kısası toprak tonlarını, siyahları, fondotenleri, parlatıcıları kaldırıp bu yaz makyajı için makyaj çantamızı renklendiriyoruz.. Farları küçük boyutlarda alın, bir yaz için yetecektir.. Seneye ne olacağını bilmediğimizden bu konuda çok fazla para harcamaya gerek yok.. Göz kalemleriniz de metalik olsun.. En çabuk tükettiğimiz makyaj malzemesi de ruj olduğundan fuşya ve mercan rengi 2 ruj bu yaz için yeterli olacaktır. Ruj sürmeyi kolaylaştırmak ve rujunuzun kusursuz görünüme sahip olması için bir dudak kalemi de edinebilirsiniz.Ayrıca, mutlaka iyi bir fırça setiniz olsun.

Ve bir kaç SS11 Makyaj Örneği..Son bir tavsiye daha; ucuz diye aldığınız makyaj malzemeleri cildinizde geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Bu yüzden makyaj malzemesi alırken kaliteden asla taiz vermeyin. Aldığınız sadece bir makyaj malzemesi gibi görünse de aslında yatırım yaptığınız Cildiniz, unutmayın!

Hiç yorum yok: