e-posta

trendpinari@gmail.com

25 Ekim 2010 Pazartesi

Vintage Perfumes..

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, henüz parfüm piyasası bu kadar kızışmamışken, insanlar parfümleriyle geçtikleri yerlerde akıllardan çıkmayacak imzalar atardı.. Herkes parfümüyle tanınır, duyulan kokularla eski sevgililer hatırlanırdı..

Sonra gel zaman git zaman o kadar güzel kokular keşfedildi ki insanlar parfümleriyle ruh hallerini imzalamaya başladılar.. "Bugün çok mutluyum geçtiğim yerlerde çiçekler açsın" diyen de oldu, öfkesine yenik düşüp baharat kokularıyla etrafa acılar saçan da..

Şimdi o "imza" parfümler geri döndü.. Yani moda parfümlere elveda, herkes kendine bir "imza" seçsin..Yeni 70'ler..

Love Chloé: Kadınsı pudra, Vintage, zamansız, feminen, kremsi ve şık.. İşte Love'ı anlatan sözcükler.. Tende duyusal bir etki bırakan, sade ve anlaşılması kolay bir imza.. Buzlu pembe biber dokunuşu ile portakal çiçeğinin harmanı tepede, kalp notasında menekşe ve sümbüller, kedi otu ise badem ve vanilya kokusuyla katılmış bu şahesere.. Son olarak, pudramsı musklar talk ve pirinç unu var arka notalarda.. Anneannesinin kokusunu özleyen vintageseverlere..

Belle D'opium: YSL'nin klasiği Opium, kadınsılığını koruyup ismini ve içeriğini değiştirerek bu çekici şişeyle Belle D'opium olmayı seçmiş.. Nargile akordu ve oryantal çiçeklerin zıt bileşimiyle imza atmak isteyen kadınlara..

Lady Million: İçeriğinde bal, ağaç kavunu, ahududu, neroli, portakal çiçeği, yasemin, gardenya ve paçuli kullanılan, etkileyici notaların baştan çıkarıcı bir kokuya dönüştüğü yepyeni bir parfüm.. odunsu aromalar ve çiçek notaları kadın teninde yeniden hayat buluyor.. Lüksü ve ulaşılmazı anlatan parfüm en ünlü kadın parfümleri arasında farklı bir yere sahip olacağa benziyor.. Şişesiyle bile kendine güvenen, farklı lüksleri yaşamak isteyen kadınlar için tasarlandığını belli ediyor..Yeni 80'ler..

Herve Leger Femme: Baştan çıkarıcı ferahlık, egzotik çiçekler ve yumuşak odunsu notalar..Daha tatlı, daha zengin ve cazibeli bir duruş.. Bu üst notalara inat, portakal çiçeği baş kaldırıyor, bu da parfümü daha yumuşak hale getiriyor.. Manolya ise portakal çiçeğini bastırarak çiçeksi kokunun hakimiyetini vurguluyor..

Sensuous: Özgüven, kadınsılık, sessiz güç ve sonsuz zerafet.. Karmaşık ve büyüleyici hissettirecek, farklı boyutlar yaratan sıcak, çekici, odunsu kehribar parfüm, özel üretilmiş zambak, manolya ve yasemin yapraklarının saf ve doğal ylang özü ile tamamlanmış kadınsı ferah karışımın ışıltılı notaları; erimiş sandalağacı, karabiber, sulu mandalina ve bağımlılık yaratan bal barındırıyor içinde.. Ortamdan uzaklaşmanızdan sonra uzun süre etkisini hissettiren Sensuous, kadının karşı konulamaz ve söndürelemez gücünün kutlamasıdır..

Marry Me!: Romantik ve duygusal bir ruh iksiri.. Kompozisyon acı Tunus portakalı ve Sambac yasemininin şehvetli esansına dayanmakta, tatlı şeftali ve yasemin çayı aromalarıyla taçlanmakta; misk, amber ve manolyayla son bulmakta.. Her şey açık ve net: Marry Me!Yeni 90'lar..


Peace, Love & Juicy Couture: Çiçekli notalar ve Kaliforniya ritmiyle yazı uğurlamamıza izin vermeyen, soğuk havaları yumuşatacak bir parfüm.. Bir Kızılderili dokunuşuyla, Malibu ve bohem duyarlılıklarından esinlenerek yaratılmış.. Susam özü, siyah frenk üzümü, hanımeli, ıhlamur çiçeği, Malibu haşhaşı, limon ağacı çiçeği, yasemin, yıldız manolya, tatlı elma ve yabani sümbülle harmanlanan koku, dikey notalarında paçuli çiçeğiyle taçlandırılmış..

Calvin Klein Beauty: Işık saçan ve ilham veren sofistike bir koku.. Kadın ruhunu tende yakalayan parfüm, lilyuma yeni bir yorum getiriyor.. Zamandan bağımsız yasemin, çiçeksi notaları yükseltiyor.. Salt ambrette tohumları baharatlı sıcaklığı genişletiyor ve sedir ağacı kokuyu enerjik ve çekici kılıyor.. Koku, tende sofistike bir çiçek haline geliyor..

Infusion D'iris: Modern kadınlar için eşsiz bir koku.. Şehvetli, ferah ve tutkulu.. Üst notalarda kasnı otu sakızı, mandalina ve portakal çiçeği, kalp notalarında süsen, sedir ve vetiver içeren parfümün temel notalarını ise günlük ağacı ve aselbent oluşturuyor..

Hiç yorum yok: