e-posta

trendpinari@gmail.com

15 Aralık 2015 Salı

Soğuk Kış Günleri İçin Öneriler

Merhaba,

En sevmediğim mevsim geldi çattı. Kendimi olabildiğince korumaya çalıştığım bu günlerde bazı sırlarımı sizinle paylaşacağım, haydi başlayalım!

ELLER

Kış süresince ellerimizin güzel görünmesi için:

2 haftada bir manikür yaptırmamız gerekiyor. Hem temizlik hem de güzel görünüm için şart.

Limon ve bazı bitkisel yağlar da çatlaklarınıza iyi gelecektir. Vazelin kullanımını pek önermiyorum çünkü tenimiz hemen alışıyor ve sürekli bu ağır yağlı uygulamayı tekrarlamak gerekiyor.

Mümkün olduğunca dışarıda eldiven kullanın.

Ellerinizi çok soğuk veya çok sıcak suyla yıkamayın, ılık suyu tercih edin.

Gün içinde ellerinizi en az 3 kere nemlendirin. Benim tercihim Herbalife'ın Herbal Aloe Serisi Everyday Soothing Hand&Body Lotion. Yağlandırmadan nemlendiriyor, uzun süre etkisini koruyor ve kokusu da harika! Buradan göz atabilir, sol üst köşeden mail yolu ile satın alabilirsiniz. Vücudunuz da kuruysa aynı ürünle tüm vücudunuzu nemlendirebilirsiniz.


DUDAKLAR

Dudak kuruluğu da en büyük kış sorunlarından biri. 

Evdeyken katı yağlardan yardım alabilirsiniz. Öncelikle bir dudak peelingi veya diş fırçasıyla ölü deriden kurtulun daha sonra da yağı uygulayın. Özellikle gece yatarken yaparsanız daha da etkili olacaktır. Shea yağı veya hindistan cevizi yağını deneyebilirsiniz.

Dışarıda ise Lip Balm kullanabilirsiniz. Benim yeni favorim Maybelline Baby Lips! Hafif renkli olması da çok hoşuma gidiyor, ruj kullanmama gerek kalmıyor. Gün içinde sürekli tekrarlayın.


Geçen yıl Ankara, Eskişehir derken dudaklarım pul pul dökülmeye başladı. Yukarıdaki seçenekler için çok geç kalmıştım. Bu görüntü sınırları aşıp da dudak çevreme yayılmaya başladığında artık iyice sinirlerimi bozdu. Bir çok şey denedim ama hiç sonuç alamadım. Bir gün bir arkadaşıma uğramıştım. Bana minik bir kutuda katı bir yağ verdi. Pek inanmayarak aldım çünkü ne yağlar denemiştim. İşe yarayan ve dudaklarımı bir günde kendine getiren Farmasi Çay Ağacı Balmı oldu. Artık çantamdan ayırmıyorum.


SAÇLAR

Saçlar sadece denizden, kumdan, güneşten değil soğuktan da etkilenip cansızlaşıyor. Benim saç silahım "Frizz Ease Miraculous Recovery". Haftada 1 şampuan sonrası dipten uca ince bir tabaka halinde sürüp saçlarımı taradıktan sonra bekleyebildiğim kadar bekliyorum ve sonra duruluyorum. İpek gibi saçlar için bulduğum en iyi çözüm.


Bunun dışında kışın arındırıcı şampuanlardan uzak durun. Saçınızın neme ihtiyacı olduğunu unutmayın. Benim favori şampuanım ve saç kremim Herbalife'ın Herbal Aloe Serisi'nden. Saçı kirden arındırırken faydalı yağları tutarak saçınızın nemli fakat temiz kalmasını sağlıyor. Bu da saçları güçlendiriyor. Dökülmeleri ve kepeği önlüyor. Buradan bilgi alabilirsiniz.


Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamaya ve iyice kurutmaya özen gösterin.

Umarım faydalı olmuştur :)

xoxo :*


Hiç yorum yok: